Bošnjak i Kosmat brončani na pojedinačnom prvenstvu HALS-a- starije kategorije

U subotu 12.listopada 2024. na SC “Sloboda” u Varaždinu održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever u organizaciji AK “Sloboda”.

Za seniore je nastupio junior Lovro Bošnjak koji je na 100 m zauzeo 4. mjesto sa rezultatom 11,85 sek i postavio svoj novi osobni rekord. Do brončane medalje falilo mu je o,13 sekundi, ali je zato u disciplini skok u vis osvojio 3. mjesto sa rezultatom 1,40 m.

Senior i paraatletičar Antonio Kosmat u utrci 100 m zauzima 10. mjesto sa rezultatom od 12,65 sek. Nakon sat vremena trči utrku 600 m. U cilj prolazi kao 3. plasirani sa vremenom od 1:34,61 sek, a do srebrne medalje ga je dijelilo svega 0,64 sek.  Antoniu je ovo prva medalja u konkurenciji zdravih sportaša na koju je jako ponosan.

Po prvi puta u atletskim disciplinama natjecale su se i mlađe kadetkinje Bortas Mia i Ladišić Simona.

Na 100 m Ladišić Simona zauzima 40. mjesto sa rezultatom od 15,87 sek. U skoku u dalj zauzela je 27. mjesto sa 3,46 m.

Bortas Mia na 100 m zauzima 45. mjesto sa rezultatom 16,83 sek. U skoku u dalj zauzela je 29. mjesto sa 2,48 m.

Stariji kadet Josip Medved također se prvi puta natjecao na atletskom prvenstvu. Na 100 m zauzeo je 17. mjesto sa vremenom 14,26 sek, dok je u utrci 600 m zauzeo 9. mjesto sa rezultatom 2:02,92 sek.

Seniorka Anja Runac na 100 m trči 19,09 sek. Ona je također prvi puta nastupila u atletskoj disciplini sprinta.

Čestitke našim atletičarima i atletičarkama!!!